Przedsiębiorco, zastanawiasz się, jak uzyskać pieniądze na rozwój firmy? Jedną z możliwości są pożyczki inwestycyjne dla przedsiębiorstw. Czym są, dlaczego warto się o nie starać oraz w jaki sposób je uzyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym wpisie. Zapraszamy do lektury!
Pożyczka Inwestycyjna – wszystko, co powinien wiedzieć o niej przedsiębiorca
Czym jest pożyczka inwestycyjna dla firm?
Jest to produkt finansowy, który ma pokryć inwestycje planowane przez przedsiębiorstwo. Czym różni się więc pożyczka inwestycyjna od kredytu obrotowego? Przede wszystkim pożyczkobiorca musi przedstawiać konkretny cel, na których potrzebne mu są środki. Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ściśle określone przedsięwzięcie. Przedsiębiorca, któremu udzielono pożyczki może z jej środków finansować m.in. budowę, rozbudowę nieruchomości, zakup maszyn czy innego rodzaju wyposażenia. Pieniądze można także wykorzystać na rozwój – unowocześnienie, zaproponowanie nowych produktów czy usług, które zwiększą konkurencyjność firmy.
Zalety pożyczek inwestycyjnych
Jedną z największych zalet pożyczek jest kwota jaką można pozyskać. Pożyczki inwestycyjne charakteryzują się wysoką kwotą i długim terminem spłaty. Szczególnie istotne jest to dla nowych przedsiębiorstw, o ile taki produkt dostępny jest dla niedawno założonych firm a firma ma odpowiednie zabezpieczenie, które może przedstawić funduszowi pożyczkowemu. Pożyczka inwestycyjna dla nowych firm jest często jedynym sposobem zdobycia niezbędnych funduszów. Banki bowiem niechętnie udzielają kredytów na nowe, niepewne przedsięwzięcia.
Warunki udzielenia pożyczki
Jak uzyskać pożyczkę inwestycyjną? To, jakie warunki należy spełnić, by móc ubiegać się o pożyczkę, zależy od pożyczkodawcy. Firmy pożyczkowe mogą dokonywać oceny Twojej zdolności kredytowej na podstawie takich informacji jak:
- wysokość Twoich miesięcznych dochodów,
- liczba i wysokość Twoich bieżących zobowiązań finansowych,
- spłata poprzednich pożyczek (jeśli masz historię pożyczkową),
- wpis (lub jego brak) w rejestrze dłużników (o tym pisaliśmy w poprzednich wpisach na naszym blogu: Co to jest BIK i jak go sprawdzić? oraz Co negatywnie wpływa na Twoją zdolność kredytową?)
- posiadane zabezpieczenie
Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa finansowego? Zapraszamy do Alter Natus! Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty. Więcej informacji o naszej działalności znajdziesz na stronie internetowej. Możesz skontaktować się z nami, odwiedzając siedzibę naszej firmy, dzwoniąc pod numer lub wypełniając formularz kontaktowy – dostępne w zakładce Kontakt.
Menadżer z 20-letnim doświadczeniem w branży finansowej, w szczególności w operacyjnym zarządzaniu zespołem, wdrażaniu systemów informatycznych i usprawnianiu procesów metodą Lean Six Sigma. Ekspert w dziedzinie bankowości skarbowej, papierów wartościowych, a także płatności krajowych i zagranicznych. Jest specjalistką w analizie ryzyka oraz sposobach jego mierzenia i ograniczania. W czasie całej swojej kariery zawodowej odpowiadała za dużą część bilansu banku, co miało wpływ na projekcje przepływów i wyników w przyszłości. Nieustannie pragnie się rozwijać, obecnie poszerza swoją wiedzę z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw w szczególności oceny projektów inwestycyjnych, ryzyka kredytowego przedsiębiorstw oraz ich wyceny.