Przedsiębiorco, zastanawiasz się, jak uzyskać pieniądze na rozwój firmy? Jedną z możliwości są pożyczki inwestycyjne dla przedsiębiorstw. Czym są, dlaczego warto się o nie starać oraz w jaki sposób je uzyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Pożyczka Inwestycyjna – wszystko, co powinien wiedzieć o niej przedsiębiorca

Czym jest pożyczka inwestycyjna dla firm?

Jest to produkt finansowy, który ma pokryć inwestycje planowane przez przedsiębiorstwo. Czym różni się więc pożyczka inwestycyjna od kredytu obrotowego? Przede wszystkim pożyczkobiorca musi przedstawiać konkretny cel, na których potrzebne mu są środki. Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ściśle określone przedsięwzięcie. Przedsiębiorca, któremu udzielono pożyczki może z jej środków finansować m.in. budowę, rozbudowę nieruchomości, zakup maszyn czy innego rodzaju wyposażenia. Pieniądze można także wykorzystać na rozwój – unowocześnienie, zaproponowanie nowych produktów czy usług, które zwiększą konkurencyjność firmy.

Zalety pożyczek inwestycyjnych

Jedną z największych zalet pożyczek jest kwota jaką można pozyskać. Pożyczki inwestycyjne charakteryzują się wysoką kwotą i długim terminem spłaty. Szczególnie istotne jest to dla nowych przedsiębiorstw, o ile taki produkt dostępny jest dla niedawno założonych firm a firma ma odpowiednie zabezpieczenie, które może przedstawić funduszowi pożyczkowemu. Pożyczka inwestycyjna dla nowych firm jest często jedynym sposobem zdobycia niezbędnych funduszów. Banki bowiem niechętnie udzielają kredytów na nowe, niepewne przedsięwzięcia.

Warunki udzielenia pożyczki

Jak uzyskać pożyczkę inwestycyjną? To, jakie warunki należy spełnić, by móc ubiegać się o pożyczkę, zależy od pożyczkodawcy. Firmy pożyczkowe mogą dokonywać oceny Twojej zdolności kredytowej na podstawie takich informacji jak:

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa finansowego? Zapraszamy do Alter Natus! Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty. Więcej informacji o naszej działalności znajdziesz na stronie internetowej. Możesz skontaktować się z nami, odwiedzając siedzibę naszej firmy, dzwoniąc pod numer lub wypełniając formularz kontaktowy – dostępne w zakładce Kontakt.