Przedsiębiorco, potrzebne Ci środki na rozwój działalności gospodarczej? Świetnie trafiłeś! W tym wpisie przedstawimy sposoby na to, jak otrzymać dofinansowanie na rozwój działalności. Zapraszamy do lektury!

„Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.”

~ Henry Ford

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie: „jak pozyskać fundusze na rozwój firmy?”. W AlterNatus doradzamy klientom, o jaki rodzaj środków powinni się starać, by wykorzystać ofertę instytucji finansujących z jak największą korzyścią dla swojego biznesu. Oto parę sposobów na to, jak uzyskać środki na rozwój firmy:

Dotacje unijne na rozwój działalności

Właściciele mikro, małych oraz średnich firm mogą wybierać spośród dostępnych programów, które oferują dotacje unijne na rozwój firmy. Dotacje z Unii na rozwój firmy to bezzwrotna forma wsparcia finansowego, dlatego cieszy się dużą popularnością. To niestety przekłada się na szybkie wyczerpywanie budżetu. Dotacje na rozwój firmy charakteryzują się wymogiem spełnienia określonych, jasno sprecyzowanych warunków, a także długim procesem ubiegania się. Trzeba liczyć się również z możliwością odmowy.

Pożyczka rozwojowa ze środków unijnych

Taka pożyczka to kolejna opcja, jak zdobyć środki unijne na rozwój działalności. Celem pożyczki rozwojowej ze środków unijnych jest dostarczenie kapitału na: rozruch, rozszerzenie działalności, wzmocnienie podstawowej działalności przedsiębiorstwa, realizację nowych projektów, umożliwienie przejścia na rynki zagraniczne. Pożyczka nie jest bezzwrotna, ale znacznie łatwiej szybciej można pozyskać dzięki niej środki. Często oferowane są znacznie atrakcyjniejsze warunki niż w przypadku ofert komercyjnych.

To tylko wycinek możliwości, jakie przed Tobą stoją! Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w wyborze odpowiedniego sposobu pozyskania środków na rozwój swojego biznesu? Zapraszamy do Alter Natus! Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej! Możesz także skontaktować się z nami, odwiedzając siedzibę naszej firmy, dzwoniąc pod numer lub wypełniając formularz kontaktowy – dostępne w zakładce Kontakt.